مجموعه کارگاه‌های زمستانه دیموند

کارگاه‌های زمستانه دیموند
1398/12/5 ۱۹ تا 1398/12/5 ۰۸ شتابدهنده دیموند کارگاه ها

طرح تجاری یک صفحه‌ای

معمولاً طرح کسب و کار یک صفحه ای “One page Business Plan” برای توضیح اجمالی و سریع طرح کسب و کار و ارائه‌ی ایده‌ی اولیه‌ استفاده می‌شود.

وقتی صحبت از طرح تجاری یا طرح کسب‌وکار می‌شود، خلاصه‌ و جمع‌وجور بودن اهمیت زیادی دارد. اما شاید کم‌تر کسی فکر کند که یک طرح تجاری یک صفحه‌ ای نه‌تنها کافی بلکه در اغلب موارد بسیار تأثیرگذار است. این طرح یک صفحه‌ای بسته به کسب‌وکار و صنعتِ مربوطه، اطلاعات دسته‌بندی‌شده‌ی بسیاری را در اختیار افراد می‌گذارد. در این کارگاه درباره‌ی تهیه‌ی یک طرح تجاری روشن و دقیق که همه‌ی ابعاد بااهمیت کسب‌وکار را تنها در یک صفحه می‌گنجاند، صحبت می‌کنیم.

 

شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)

کارگاه KPI

ارزیابی عملکرد فرایندی است که به منظور آگاهی از عملکرد سازمان و ارائه بازخوردهای لازم جهت بهبود و ارتقای عملکرد سازمانی اجرا می‌شود. هر سازمانی نیاز دارد تا با ارزیابی به‌موقع عملکرد خود، از کارکرد صحیح واحدهای مختلف آگاهی پیدا کند و بتواند حرکت خود در راستای استراتژی‌های تعیین شده را در صورت لزوم اصلاح کند. به عمل درآوردن چنین فرایندی نیازمند تعریف شاخص‌های کمّی و کیفی مناسب و همچنین، تعیین روش اندازه‌گیری و گزارش‌دهی این شاخص‌هاست.

 

روابط عمومی در استارتاپی

روابط عمومی در استارتاپ

همه می‌خواهیم ارتباط برقرار کنیم اما باید بدانیم چطور این ارتباط را مؤثر کنیم. درواقع روابط عمومی یک هنر است، درنتیجه باید مؤثر بودن آن را بشناسیم، اندازه‌گیری کرده و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم. همچنین افراد و رسانه‌هایی که می‌خواهیم در آن اخبار را منتشر کنیم به‌خوبی بشناسیم. روابط عمومی درگذشته بخشی از مارکتینگ یک کسب‌وکار بود اما امروزه به یک بخش کاملاً مستقل تبدیل‌شده است و مستقل از سایر بخش‌ها عمل می‌کند.

برای یک استارت‌آپ مهم است که یک زبان مشترک برای برند خودش برگزینید و بر اساس مخاطب و کانال توزیع از لحن مناسبی برای انتقال آن پیام انتخاب کند.

فرآیند ارزش گذاری استارتاپ‌ها

ارزش‌گذاری استارتاپ

ارزش گذاری هر نوع کسب‌وکاری کمی چالش‌برانگیز است. برای استارتاپ‌های بدون درآمد یا با درآمد اندک که آینده‌ی مشخصی هم ندارند، این ارزش‌ گذاری دشوارتر هم می‌شود. کسب‌وکارهای بالغ، مطرح و با درآمد ثابت، به کمک حقایق، آمار موجود و … قابل ارزش گذاری هستند اما ارزش گذاری استارتاپ‌ها کار پیچیده‌ای است. زیرا فروش و روند آنها با هیچ نمونه‌ی دیگری قابل مقایسه نیست. ارزش گذاری استارتاپ‌های مختلف بیشتر علم است تا هنر. زیرا داده‌های در دسترس برای بررسی اوضاع بسیار محدودتر است. به زبان ساده ارزش استارتاپ شما به میزانی است که یک نفر حاضر به سرمایه‌گذاری روی آن باشد و هنر در اینجا به معنای این است که ارزش گذاری شما و سرمایه‌گذار با هم یکسان باشد.

هریک از انواع سرمایه‌گذاران (سنتی، فرشته، خطرپذیر و مانند آنها) با هدف‌های مختلفی پا به این حوزه می‌گذارند و در نتیجه روش ارزیابی ارزش استارتاپ برای هرکدام از آنها متفاوت است. . این نکته هم باعث تغییر در استراتژی سرمایه‌گذاری و در نتیجه تفاوت در روش ارزش‌گذاری می‌شود. سرفصل های این کارگاه

برنامه کارگاه‌ها

کارگاه‌های زمستانه دیموند
اشتراک گذاری:

نظرات کاربران

نظراتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2019 DMOND Inc. All rights reserved