رویداد اینوتکس کوآپ دیموند

گزارش برگزاری برنامه دیموند ۲.۰ در اینوتکس کوآپ
نویسنده: مدیر سایت ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

گزارش برگزاری برنامه دیموند 2.0 در اینوتکس کوآپ:

از تاریخ 19 الی 22 خردادماه 98، شتابدهنده دیموند به عنوان متولی منتخب ستاد اجرایی نمایشگاه اینوتکس برای برگزاری جلسات B2B، برنامه دیموند 2.0 را در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی، سالن 40، غرفه 103،  اجرا کرد.

برای برگزاری این جلسات، تیم اجرایی شتابدهنده دیموند نیازسنجی شرکت های مدعو را انجام داده و طرح کسب و کار استارتاپ های شرکت کننده را بررسی کرد و جلسات هدفمند، با در نظر گرفتن نیازها و فرصت های همکاری طرفین تنظیم شد تا مذاکرات میان آن ها اثربخش باشد.

 

«در این نمایشگاه، ما میزبان 28 شرکت و سازمان بودیم»

شهرداری تهران / گلرنگ / رایتل / علی بابا / بیمه سامان / فناپ / آسان پرداخت / لوازم خانگی کن / کارگزاری مفید / بیمه دی / حصین / زرین پال / سانا گستر سبز / رهیاب / نبکا / بنیاد تعاون زندانیان / عتیق گشت / داروگ / صندوق یکم دانشگاه تهران / کاسپین / آریا همراه / لیدکو / سداد / کارگزاری آتی ساز / هفت دانگ / آکادمی نوبل / پیک برتر / شناسا

هریک از شرکت های فوق، به طور میانگین با 7 استارتاپ مذاکرات خصوصی B2B داشتند و در تمام جلسات، اعضای تیم اجرایی دیموند، هدایت جریان مذاکرات را بر عهده داشت.

شرکت ها و سازمان ها از حوزه های متنوع فین تک، سلامت، شهرهوشمند، آموزش، تبلیغات، رسانه و کشاورزی، در این جلسات گرد هم آمده و برای رشد صنعت و تبادل خدمات هریک از طرفین، امکانات موجود را بررسی کردند. از 210 جلسه برگزار شده، 148 مورد قبول طرفین و نیازمند به جلسات بعدی شد که ادامه این جلسات نیز بر عهده شتابدهنده دیموند خواهد بود.

 

«در این نمایشگاه، ما میزبان 62 تیم استارتاپی بودیم»

در رویداد کوآپ دیموند ، تیم های استارتاپی از حوزه‌های مختلف از جمله فین تک، شهرهوشمند، گردشگری، اینترنت اشیا، سلامت، تغذیه و کشاورزی، خدمات، آموزش، هوش مصنوعی، حقوقی و غیره برای حضور در این جلسات، از استارتاپ های حاضر در نمایشگاه یا سایر منابع ارتباطی شتابدهنده دیموند، انتخاب شده بودند. طرح کسب و کار این استارتاپ ها از پیش دریافت شده، امکانات همکاری آن ها با شرکت ها لیست شده و برای مذاکرات آماده شده بودند. در نتیجه این نیازسنجی پیش از رویداد، ما شاهد 70 % علاقمندی طرفین برای برگزاری جلسات مرحله دوم بودیم.

علاوه بر جلسات میان شرکت ها و استارتاپ ها، به علت حضور مهره های اصلی صنایع مختلف و همپوشانی زمان جلسات، شرکت ها و سازمان ها نیز با هم به گفتگو نشستند و بیش از 20 جلسه B2B بین سازمان ها برگزار شد که بعضاً منجر به پیشنهاد همکاری های اثربخش نیز شدند.

برگزاری جلسات برنامه دیموند 2.0 برای سومین بار در رویدادهای بزرگ مانند دیموند اکسپو، نمایشگاه  فین استارز و اینوتکس، با موفقیت انجام شد.

این موفقیت، حاصل تلاش تیم اجرایی شتابدهنده دیموند و همکاری سایر نهادهای همکار، شرکت ها و استارتاپ ها است و با همت تمام فعالان اقتصادی، رشد چشمگیر فضای کارآفرینی و استارتاپی ایران را شاهد خواهیم بود.

 

اشتراک گذاری:
Related news

نظرات کاربران

نظراتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2019 DMOND Inc. All rights reserved