گزارش چهاردهمین دوره از رویداد DMOND Pitches با موضوع IoT

گزارش چهاردهمین دوره از رویداد DMOND Pitches با موضوع IoT
نویسنده: مدیر سایت ۲۴ شهریور ۱۳۹۷

 

در تاریخ 21 شهریورماه 97 ، چهاردهمین دوره از رویدادهای DMOND Pitches با موضوع IoT و با همکاری شتابدهنده هاردتک برگزار شد. در ابتدای رویداد پس از پخش تیزر معرفی شتابدهنده دیموند، توضیحاتی در مورد رویداد و روند برگزاری ارائه شد. هدف برگزاری رویداد معرفی استارتاپ ها به سرمایه گذاران و شرکت های بزرگ بود تا بتوانند کسب و کار خود را توسعه و گسترش بدهند و همکاری های بالقوه را شکل دهند. به همین منظور نمایندگانی از شرکت های سرمایه گذاری شناسا، شرکت سرمایه گذاری بهشهر، شتابدهنده هاردتک، شرکت ایران ارقام و لوازم خانگی “کن” ، در این رویداد حضور داشتند.

داوران این رویداد سرکار خانم رزا محرابی از سرمایه گذاری شناسا، آقای مازیار ملکی مدیر سرمایه گذاری شتابدهنده هاردتک، آقای امیرحسین موسوی مدیر IoT شرکت داده پردازی ایران و آقای هادی حمیدی منتور حوزه Service Design بودند که با بازخوردها و نظرات خود استارتاپ ها را به چالش کشیدند.

پس از معرفی داوران، آقای مازیار ملکی از شتابدهنده هاردتک چند دقیقه در مورد خدمات این شتابدهنده تخصصی سخت افزار و امکانات آن برای استارتاپ ها صحبت کردند و از تیم ها و ایده ها دعوت کردند تا برای گسترش کسب و کار خود با آن ها همکاری کنند. سپس اولین ارائه استارتاپ ها با تیم هوما آغاز شد.

: Huma یک سخت افزار برای هوشمندسازی تلویزیون های خانگی است که سرویس های زیادی از جمله پخش فیلم، موسیقی، بازی، مجله و سرگرمی در این اندروید TV قابل اجراست. همچنین این سخت افزار به کمک هوش مصنوعی، خود را با سلیقه کاربر تطبیق می دهد و برنامه های پیشنهادی برای هرکس خواهد داشت.

لوکسین: این استارتاپ در زمینه تولید و طراحی تجهیزات هوشمند سازی ساختمان فعالیت می کند و بر اساس ساختمان های ایرانی و کاربران ایرانی به زبان فارسی طراحی خود را انجام می دهد. لوکسین کنترل لوازم خانه را از طریق اپلیکیشن، وبسایت، ریموت کنترل و بات تلگرام امکان پذیر می کند.

موبیکار: با استفاده از دانگل موبیکار و نصب اپلیکیشن آن به راحتی می توانید عیب یابی اتوموبیل خود را انجام دهید، مصرف سوخت را کنترل کنید و با اتوموبیل خود ارتباط هوشمند داشته باشید. این اپلیکیشن قابلیت مکانیک یاب، پمپ بنزین یاب و یادآوری سرویس های دوره ای را نیز دارد.

 

 

: سیستم هوشمند کنترل درب منزل و درب پارکینگ است که با ارائه یک ریموت مجازی اشتراکی از طریق اپلیکیشن می توانید درب پارکینگ را باز و بسته کنید. این سیستم باعث کاهش هزینه ها، راحتی اشتراک گذاری کلید و امنیت بالاتر درب منازل می شود.

فایندا: ردیاب فایندا برای ردیابی وسایل، اتوموبیل، کودکان، سالمندان و حیوانات خانگی استفاده می شود. این ردیاب قابلیت نصب امکانات اضافه مثل تماس صوتی، سنسور ضربه و هشدار وضعیت اضطراری را دارد و به اشکال مختلف تولید می شود.

 

بی ماین: استارتاپ Bemine یک سرویس بیمه بر اساس مشتری است که نوع بیمه خودرو را بسته به اتوموبیل، نوع رانندگی، مقدار رانندگی و سایر ویژگی های آن شخصی سازی می کند. نوع بیمه نامه بر اساس سوابق رانندگی، بیمه ای و خسارات پرداختی شخصی که پلاک به نام اوست انتخاب می شود.

سافت سرویس: SoftService سامانه تگ گذاری محصولات است که از طریق نرم افزار و سخت افزار به منظور کنترل و مدیریت قیمت گذاری در لحظه و برخط برروی کلیه محصولات و ارائه اطلاعاتی در مورد محصول در انواع فروشگاه ها نصب می شود.

 

پس از اتمام ارائه 7 استارتاپ فوق، زمانی برای پذیرایی و شبکه سازی بین افراد اختصاص داده شد و در این مدت داوران رویداد امتیازدهی به استارتاپ ها را انجام دادند و نفرات اول تا سوم به ترتیب زیر مشخص شدند:

تیم اول: هوم

تیم دوم: لوکسین

تیم سوم: موبیکار

پس از جمع آوری برگه های نظر سنجی، استارتاپ هوم به عنوان منتخب مردمی هم با بیشترین آرا انتخاب شد. نهایتاً عکس یادگاری رویداد گرفته شد و چهاردهمین دوره از رویداد DMOND Pitches به پایان رسید. امید است که با همکاری شتابدهنده دیموند و شتابدهنده هاردتک، بتوانیم گامی در راستای رشد استارتاپ های حوزه IoT (اینترنت اشیا) برداریم. همچنین از تمامی شرکت کنندگان رویداد، سرمایه گذاران و کمپانی های همکار تشکر به عمل می آوریم.

 

اشتراک گذاری:
Related news

نظرات کاربران

نظراتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2019 DMOND Inc. All rights reserved