گزارش اولین رویداد DMOND Expo

نویسنده: مدیر سایت ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

 

 

 

در تاریخ نهم اسفندماه 96 ، شتابدهنده دیموند موفق شد تا اولین رویداد DMOND Expo را برگزار نماید. DMOND Expo  آوردگاهی برای رقابت استارتاپ‌های برگزیده رویدادهای DMOND Pitches است  که در سال گذشته، بصورت ماهانه برگزار شدند. شیوه ارائه استارتاپ‌ها در این رویداد متفاوت بود و هر استارتاپ در قالب یک ارائه آسانسوری، در مدت 2 دقیقه کسب و کار خود را ارائه نمود. در همین راستا پیش از برگزاری رویداد DMOND Expo ، نحوه ارائه آسانسوری در یک کارگاه آموزشی جداگانه، به استارتاپ‌ها آموخته شد. علاوه بر استارتاپ‌ها، دیگر مهمانان این رویداد از  داوران رویدادهای پیشین دیموند، سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی، مربیان، خبرگزاری های (نوپانا، آنا، دیجیاتو، پیوست، اکوسیستم) و متخصصان حوزه کارآفرینی بودند که از طریق سازوکار رای‌گیری آنلاین، به استارتاپ مدنظر خود رای دادند. همچنین به‌منظور ایجاد امکان مشاهده رویداد بصورت زنده برای دیگر علاقه‌مندانی که فرصت حضور در رویداد نداشتند، امکانات مشاهده رویداد از طریق  پخش زنده لحظه نگار فراهم شد؛ از این‌روی تاکنون این رویداد با استقبال و مشاهده بیش از 600 نفر از علاقه‌مندان همراه بود. همچنین در کنار این برنامه، یک رای گیری مردمی توسط سامانه تامین مالی جمعی کارن کراد برگزار شد که یک هفته قبل از طریق بات تلگرام شروع شد و تا روز رویداد بیش از 8 هزار نفر در این رای گیری شرکت کردند.

در ابتدای رویداد پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و فیلم کوتاه معرفی دیموند، آقای احمدرضا مسرور، مدیرعامل شتابدهنده دیموند؛ ضمن خوشامدگویی به مهمانان، دقایقی در خصوص چگونگی و هدف برگزاری رویداد با آنها  سخن گفتند   سپس با دعوت ایشان؛ جناب آقای دکتر آقای ابری نیا، ریاست محترم دانشکده مهندسی مکانیک پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران  سخنرانی خود را آغاز نمودند. درهمین راستا ایشان از اهمیت ورود به حوزه کارآفرینی و نقش دانشگاه ها در این زمینه صحبت کردند و از این‌روی؛ ضمن اعلان قرارداد همکاری شتابدهنده دیموند با این دانشکده جهت راه‌اندازی «مرکز نوآوری بین‌المللی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران با همکاری شتابدهنده دیموند» از حمایت‌های هرچه بیشتر این دانشکده از زیست‌بوم کارآفرینی سخن گفتند.   آنگاه جناب آقای آفتابی، مدیر عامل شرکت ایران ارقام؛ به‌عنوان یکی شرکت‌های پیشگام در صنعت فناوری اطلاعات، از اهمیت سرمایه گذاری  در حوزه کسب و کارهای نوپا صحبت کردند. در نهایت و به منظور تشویق استارتاپ‌ها و ایجاد انگیزه رشد و ارتقا در آنها، آقای دکتر حامد تاج الدین، مدیرعامل  استارتاپ موفق اوبار ، از تجربیات و دستاوردهای این استارتاپ موفق و محصولات آن برای کارآفرینان سخن گفتند. پس از پایان این سخنرانی ها، فیلم کوتاهی  پیرامون معرفی رویداد DMOND Expo پخش شد. در این لحظه رقابت پویای استارتاپ ها آغاز شد و هر کدام از آنها به ترتیب در 2 دقیقه، کسب و کار خود را  ارائه کردند. استارتاپ‌های ارائه‌کننده که از استان‌های مختلف در این رویداد شرکت کرده بودند؛ به شرح زیر می‌باشند:

 

کادرو: پلتفرم سفارش عکاس حرفه ای به صورت آنلاین، یا به تعبیر خودشان، اسنپ برای عکاسان است.

کمدا: این استارتاپ شیرازی پلتفرم به اشتراک‌گذاری پوشاک است. این استارتاپ از دغدغه های  زیست محیطی، اسراف لباس و کمبود آب صحبت کرد.

اسمارت وای فای: استارتاپی برای مدیریت وای فای در کافه ها، شرکت ها و فضاهایی است که در آن کاربران زیادی به اینترنت متصل هستند.

یادیز: اپلیکیشن یادگیری هوشمند که فلش کارت های درسی را با الگوریتم خاصی برای مخاطب مرور می کند. این استارتاپ از همکاری با کانون فرهنگی آموزش قلمچی صحبت کرد.

آرانایس: پلتفرمی برای رزرو آنلاین آرایشگاه در تهران است و مجموعه ای از بهترین آن ها را درسامانه خود ثبت کرده است.

بلیتو: شعار این تیم، “بی برنامه نمونید” است، بلیتو پلتفرمی برای خرید بلیت رویدادهای فرهنگی و هنری و اطلاع رسانی آن ها است.

آپارنو: این استارتاپ شیرازی، در حوزه شهر هوشمند و مدیریت ساختمان فعالیت می کند. اپلیکیشن آپارنو عملکردی مشابه مدیر ساختمان دارد.

دوتست: در حوزه آموزش الکترونیک و برگزاری آزمون های آنلاین فعالیت می کند.

ادلیفت: پلتفرم تبلیغات درون تاکسی است که از طریق نصب تبلت درون اتوموبیل، در آن فیلم های تبلیغاتی پخش می کنند.

بوکینگ ویلا: موتور جستجوی ویلا و آپارتمان در بسیاری از شهرهای ایران است و ویلاهای شخصی را بدون واسطه با قیمت مناسب برای اجاره پیشنهاد می دهد.

 

در این قسمت از برنامه، انیمیشنی که تیم «دیرین دیرین» برای این رویداد آماده کرده بودند در خصوص مشکلات استارتاپ ها پخش شد و در ادامه، آقای علی عمیدی  مدیر اجرایی سامانه تامین مالی جمعی  کارن کراد، به معرفی این سامانه پرداختند. کارن کراد، به عنوان یک سامانه تامین مالی جمعی برای استارتاپ های ایرانی و با هدف حمایت از ایده های نو و خلاقانه در کشور، تاسیس شده است. علاوه بر خدمات فنی، مشاوران مالی و حقوقی دسترسی به منابع مالی برای کسب و کارهای نوپا نیز توسط این پلتفرم امکان‌پذیر شده و بهترین پروژه ها به سرمایه گذاران معرفی می‌گردد. (اطلاعات بیشتر)

آچاره: استارتاپی برای ثبت درخواست و ارائه خدماتی مثل نظافت، تعمیرات، اسباب کشی و  مانند آن است که توانسته تا کنون بیش از 99355 کارفرما جذب کند.

لامینور: پلتفرم آموزش آنلاین موسیقی است. این استارتاپ به برخی مشکلات از جمله زمان و پول در حوزه یادگیری موسیقی اشاره کرد.

عروس برون: فعالیت اصلی این استارتاپ، برنامه ریزی آنلاین مجالس عروسی است که خدمات دهندگان عروسی را با توجه به بودجه و  امکانات به زوج های جوان معرفی می کند.

ایت بیت: این استارتاپ یخچالی پر از میان وعده و اسنک به فضاهای کاری می دهد تا کارمندان بتوانند تغذیه سالم و مناسب داشته باشند.

بزنیم بیرون: پلتفرم برنامه ریزی سفر و گردش است و در زمینه فروش تورهای مسافرتی و معرفی مکان های دیدنی ایران فعالیت می کند.

صورتی ها: این استارتاپ تبریزی، مجله آنلاین مخصوص بانوان است و با محتوای به روز در موضوعات مورد علاقه بانوان، بیش از 6000 کاربر فعال دارد.

رونگار: پلتفرم مدیریت همه شبکه های اجتماعی است که از طریق آن می توانید نوع و زمان بندی محتوای ارسالی خود را مدیریت کنید.

ایران فود سرویس: این استارتاپ تامین کننده مواد اولیه سالم مورد نیاز ارائه دهندگان مواد غذایی مانند رستوران ها و کافه ها است.

دور نیست: این استارتاپ از طریق سفر به نقاط مختلف ایران و ساخت مستندهای طبیعی از فضاها و مردم، سعی می کند سفری مجازی را برای افراد فراهم کند.

 

در این مرحله، ارائه استارتاپ‌ها به پایان خود رسید    و مهمانان و استارتاپ‌های شرکت‌کننده برای مدت 20 دقیقه ضمن استراحت و پذیرایی، به شبکه‌سازی  پرداختند و با یکدیگر گفتگو نمودند. در این حین استارتاپ‌ها ضمن برخورداری از فضایی که به منظور تعامل با نمایندگان صنایع و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی با آنها درنظر گرفته‌شده بود؛ توانستند شبکه ارتباطی خود را با این دسته از بازیگران گسترش دهند. پذیرایی این رویداد بر عهده کیترینگ روبی بود. پس از پایان زمان پذیرایی و شبکه سازی زمان اعلام نتایج فرا رسید.

 

نفراول جایزه مردمی، استارتاپ بلیتو با 1738 رای ، برنده 4 میلیون تومان وجه نقد و تندیس یادبود از سامانه تامین مالی جمعی کارن کراد شد.

 

تیم سوم رویداد دیموند اکسپو، استارتاپ بوکینگ ویلا برنده 3 میلیون تومان، تیم دوم استارتاپ کمدا، برنده 5 میلیون تومان و تیم اول استارتاپ اسمارت وای فای برنده 10 میلیون تومان جایزه نقدی شدند. به تیم های برنده تندیسی به عنوان یادبود اهدا شد.

 

 

بدین‌ترتیب عکس های یادگاری از این رویداد ثبت شد و اولین دوره از رویداد DMOND Expo با شکوه و موفقیت هرچه تمام تر به پایان رسید. جمع بندی رویدادهای سال 96 انجام شد و با انگیزه و همتی بیش از پیش، برای برگزاری رویدادهای هرچه باشکوه تر در سال 97 آماده خواهیم شد. از تمامی عزیزانی که در این راه ما را حمایت و همراهی کردند صمیمانه سپاسگزاریم.

اشتراک گذاری:
Related news

نظرات کاربران

نظراتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2019 DMOND Inc. All rights reserved