هکاتون شهر هوشمند در الکامپ

1398/4/27 ۱۸ تا 1398/4/27 ۱۰ نمایشگاه بین المللی تهران نمایشگاه ها
 • هکاتون چیست؟

هکاتون یک رویداد جمعی برنامه‎نویسی است که برنامه‎نویسان و دیگر افراد علاقمند به فناوری، به منظور توسعه و یا ساخت یک نرم‎افزار و یا اپلیکیشن جدید در کنار یکدیگر جمع می‎شوند. در این رویداد چالش‎های مطرح شده در یک چارچوب و محدویت زمانی، با همکاری فشرده تیمی حل می ‏شوند. تمرکز هکاتون معمولا از پیش تعریف شده است، اما خلاقیت و حل خلاقانه مسئله و نحوه استفاده از داده‎ها در الویت قرار دارد.

 • چرا هکاتون؟

تفاوت هکاتون با دیگر رویدادهای استارتاپی دستیابی به حداقل اپلیکیشن­ های کاربردی است و فقط در حد یک ایده و طرح خام نیستند.

 

 • چالش نوآوری تهران هوشمند چیست؟

چالش نوآوری تهران هوشمند یک ماراتن واقعی از نوآوری است که از تمامی افراد و تیم ‏های نوآور و فناور دعوت می ‏نماید تا در قالب یک تیم، راهکارها، خدمات، اپلیکیشن و یا پروژه خود را با استفاده از دروازه‎های برنامه ‏نویسی (API) شهرداری تهران، به منظور ارتقا هوشمندی و زیست‌پذیری شهر تهران، ارائه دهند. این دومین رویداد هکاتون تهران هوشمند است که توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار می ­گردد.

لازم به یادآوری است هزینه ثبت نام چالش نوآوری تهران هوشمند شامل پذیرایی میان وعده و وعده ناهار در سه روز برگزاری رویداد خواهد بود.

 

 • نقش دبیرخانه و مرکز تهران هوشمند در این رویداد چیست؟

دبیرخانه و مرکز تهران هوشمند به عنوان نهاد رگولاتور اصلی شهر هوشمند در سطح شهرداری تهران مشغول به فعالیت است. دبیرخانه تهران هوشمند در این رویداد با هدف دریافت ایده‎های خلاقانه جهت رفع چالش‎های شهری، داده‌های خود را به صورت API  در اختیار استارتاپ‌ها قرار داده و از برگزیدگان رویداد نیز تقدیر به‎عمل خواهد آورد. در این رویداد نیز هدف اصلی مرکز تهران هوشمند این است که تیم­ ها بتوانند با توجه به API هایی که در اختیار دارند حداقل اپلیکیشن­ های کاربردی شهری را تولید کنند.

این مرکز از تیم­ های برتر این رویداد به منظور پیاده­ سازی طرح­ها در مناطق مختلف شهر تهران حمایت خواهد کرد.

 

 •  نقش شتابدهنده دیموند در این رویداد چیست؟

شتابدهنده دیموند به عنوان مجری رویداد چالش نوآوری تهران هوشمند، نقش تسهیل‎گر را جهت همراهی و حمایت تیم‎ها برای تبدیل ایده به یک محصول کاربردی ایفا خواهد نمود. در این مسیر امکان برخورداری تیم‎ها از تجربه و دانش منتورها و مشاوران و همچنین آشنایی با پروژه‎ها و کسب و کارهای مشابه و تجربیات حاصل از موفقیت و شکست آنها فراهم شده است.

 

 •  چه کسانی می توانند در این رویداد شرکت کنند؟

برنامه‎نویسان، طراحان، استارتاپ‎ها، دانشجویان و به ‏طور کلی هر کسی با داشتن مهارت‎های فنی، چشم‎اندازی برای آینده و یا ایده‎ای در ذهن می‎تواند در این رویداد شرکت کند. این رویداد نیازمند همکاری فزاینده و کار تیمی منسجم برای توسعه راه‏ حل‎های فناورانه و نوآورانه در یک دوره زمانی محدود است. اگر مهارت برنامه‎نویسی ندارید، می‏ توانید در این رویداد شرکت کنید ولی به‎یاد داشته باشید که تا پایان رویداد بایستی نمونه محصول اولیه خود را توسعه داده باشید.

 

 •  چه تیم ‏هایی می‎توانند در این رویداد شرکت کنند؟

تیم‎های ۲ الی ۵ نفره می‎توانند در این رویداد شرکت نمایند. ما پیشنهاد می‏ نماییم که شرکت‏ کنندگان پیش از رویداد تیم خود را تکمیل کرده با‎شند. اما اگر شما موفق به پیدا کردن تیمی نشده‎اید، می‎توانید بصورت فردی ثبت نام نمایید. قبل از شروع رویداد تیم‎ها سازماندهی خواهند شد. از سوی دیگر اگر شما به‎دنبال اضافه کردن فردی با مهارتی خاص به تیم‎تان هستید، می‎توانید نیاز خود را اعلام کنید.

 

 • چه چیزهایی در رویداد بایستی به همراه داشته باشید؟

لپ‎تاپ، تلفن همراه و هر ابزار دیگری که به شما در رویداد کمک می‏ کند را همراه داشته باشید. فقط مطمئن باشید که در طول برنامه فشرده رویداد آسوده هستید.

 

 •  حضور در این رویداد چه دستاوردی برای شما دارد؟

– توسعه و انطباق محصول و خدمت با نیاز بازار با استفاده از منتورینگ و مشاوره تخصصی

– استفاده از پایگاه‎ داده‎های مرتبط با شهر تهران

– گسترش شبکه ارتباطی

– ایجاد فرصت‎های جهت برقراری ارتباط با دبیرخانه تهران هوشمند

– برخورداری از برنامه حمایتی شتابدهنده دیموند

– برگزاری جلسات اختصاصی رو در رو با شرکت‎ها، سازمان‎ها و سرمایه‎گذاران فعال در اکوسیستم کارآفرینی کشور

 

 • این رویداد چه زمانی و کجا برگزاری می‏ گردد؟

این رویداد ۲۷ الی ۲۹ تیرماه همزمان با بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ در محل نمایشگاه بین‎المللی تهران  برگزار خواهد شد.

 

 • اهداف رویداد:

–  مشارکت همگانی در پویایی شهر

– نظارت مستمر بر عملکرد خدمات شهروندی

– شفافیت و پاسخگویی در شهر

– افزایش زیست ­پذیری تهران

 

در پایان اگر شرکت، سازمان و یا استارتاپی هستید که علاقمند به همکاری در این رویداد هستید خوشحال خواهیم شد درخواست خود را از طریق info@dmondgroup.com برای ما ارسال نمایید.

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران

نظراتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2019 DMOND Inc. All rights reserved