ادامه حیات استارتاپ ها در دوران همه‌گیری کرونا

استارتاپ در کرونا
نویسنده: Mostafa Esmaeili ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

همه گیر جهانی ویروس کرونا، یکی از بزرگترین شوک‌های اقتصاد جهانی در تاریخ را است. ما نیز خطر آن را در بین بنیانگذاران استارتاپ‌های خود احساس کرده‌ایم و می‌دانیم که شما نیز خطرات آن را احساس می‌کنید.

در مواقع دشوار مانند این روزها، تمام کسب‌وکارها باید موقعیت خود و این که قرار است به کجا بروند را درک و پیش‌بینی کنند تا بتوانند تا حد ممکن قوی بمانند و مقاومت کنند. اما شرایط خاص این روزها، نیازها و فرصت‌های جدیدی را در معرض دید شما قرار می‌دهد که تمام کارآفرینان باید مراقب آن باشند.

چگونه این فرصت‌ها را تشخیص می‌دهید؟ چگونه می‌توانید از ورود به منطقه خطر جلوگیری کنید؟ و چگونه می‎توانید در این مواقع چالش برانگیز، به حرکت خود ادامه دهید؟ در این شرایط شسکت می‌خورید، یا فقط کمی زخمی می‌شوید؟

برای پاسخ به این سؤالات و موارد دیگر، در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید:

فضاهای کار اشتراکی در پساکرونا

 

اقدامات فوری برای بنیان گذاران در پاسخ به Covid-19

هنگامی که همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان شروع شد، بسیاری از استارتاپ‌ها با یک نگرش “تجارت طبق معمول” ادامه ادامه دادند.

اما هنگامی که تمام کشورها شروع به تعطیل کردن کسب‌وکارهای مختلف و قرنطینه شهروندان در خانه کردند، مشخص شد که این همه گیری چیزی نیست که می‌توانستید آن را نادیده بگیرید – مهم نیست که در کدام دسته‌بندی کسب‌کارها یا استارتاپ‌ها قرار دارید.-

استیو مک لئود می‌گوید:

بدترین کاری که اکنون می‌توانید انجام دهید این است که سر خود را در خاک کنید. شما باید امروز به فکر پیشروی باشید و اقدامات قاطعانه انجام دهید تا برای هر آنچه در آینده قرار است اتفاق بیافتد آماده باشید و یک احتمال واقعی وجود دارد که برخی از صنایع ممکن است درهای خود را به مدت شش ماه دیگر بسته نگه‌دارند. من می‌خواهم کارآفرینان بپرسند که اگر کرونا و این شرایط ادامه داشته باشد، چه اتفاقی می‌افتد؟ – این تنها راه آماده سازی خود و کسب‌کار برای آینده است – 

 

برای برخی از مشاغل، مانند رستوران‌ها، هتل‌ها و خطوط هوایی و… درآمدشان به صفر رسیده است و از اسفند ماه بازدهی منفی داشته‌اند. اما یک احتمال بسیار واقعی وجود دارد که فروش آنها در در دوران پسا کرونا به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

 

🗨 بیشتر بخوانید:

۹ پیش‌بینی برای دوران پسا کرونا

استارتاپ در کرونا

 

من فکر می‌کنم هر بنیانگذار باید شروع به گفتن ایده‌ها و تصورات خود کند،” اگر فروش ما 50٪ کاهش یابد، این برای ما چه معنایی دارد؟ “یا از طرفی دیگر، – اگر فروش ما یک شبه 50٪ رشد کند چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا تامین کنندگان ما می‌توانند آن حجم را تامین کنند؟ ” زیرا واقعیت این است که در حال حاضر برخی کسب‌وکارها خوب کار می‌کنند، در حالی که سایرین در تلاش هستند تا زنده بمانند.

واقعیت این است که در بسیاری از موارد در دنیا به سرعت تغییر می‌کند و بنیانگذاران باید با انجام کمی برنامه ریزی سناریوهای مختلف، خود را در حد امکان در مورد مراحل بعدی کسب‌وکار یا استارتاپ خود شفاف سازی کنند و خود را برای شرایط مختلف آماده کنند.

برنامه ریزی با سناریوهای مختلف به شما کمک می‌کند تا تمرکز خود را روی چیزهایی که می‌توانید کنترل کنید – از جمله هزینه‌ها، مکالمه با کارمندان در مورد اخراج، انجام دهید و با مشتریان خود درست رفتار کنید – به جای اینکه در تمام روز فکر کنید در آینده چه اتفاقی می‌افتد؟

استارتاپ در کرونا

 

در حال حاضر وسوسه انگیز است که بخواهیم تمام هزینه‌های استارتاپ خود را متوقف کنیم.” ” اما این یک واکنشی است که می‌تواند برای شما هزینه‌ای بیش از آنچه تصور می‌کنید، به خصوص اگر هزینه‌های خود را برای تبلیغات و بازاریابی قطع کنید، به وجود آورد. این می تواند فاجعه بار باشد. 

برای مثال هنری فورد می‌گوید:

مردی که تبلیغات را برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی متوقف می‌کند، مانند مردی است که برای صرفه جویی در وقت، ساعتش را خاموش می‌کند.

 

در آخر باید گفت که اولین و مهمترین اقدام این است: درک کنید که ممکن است فروش شما در 3-6 ماه آینده چقدر باشد و سپس جایی که می‌توانید هزینه‌های خود را کاهش دهید را مشخص کنید – بدون حذف بودجه‌ی بازاریابی و فروش. این نوع وضوح می‌تواند در موارد عدم قطعیت شدید یک مزیت اصلی به شما بدهد.

اشتراک گذاری:
Related news

نظرات کاربران

نظراتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2019 DMOND Inc. All rights reserved