چهار سناریو از ‎زمان آغاز به‌کار استارتاپ‎

چهار سناریو از ‎زمان آغاز به‌کار استارتاپ‎
نویسنده: مدیر سایت ۰۷ آذر ۱۳۹۷

 

عاملی که به عنوان مهمترین خروجی استارتاپ شما شناخته می‎شود، همان‎چیزی است که کمترین کنترل را روی آن دارید: زمان!!

چهار نوع بازار وجود دارد که شما به عنوان استارتاپ می‎توانید در هر یک از این چهار نوع قرار داشته باشید. سرنوشت استارتاپ شما بستگی به این دارد که چه زمانی در بازار مورد نظر شما رشدی وجود دارد. بیایید به هر یک از این چهار مرحله نگاهی بیندازیم.

بازار کوچک، بدون رشد:

اگر شما در حال ساخت بازاری هستید که امکان رشد ندارد، تلاش شما محکوم به شکست خواهد بود. در این بازارها هیچ داستان موفقیتی برای رسیدن به رشد وجود ندارد و سرمایه‎گذاری هم غیرممکن خواهد بود.

بازار بزرگ، رشد در گذشته:

تصور کنید که امروز تلفن هوشمند جدیدی را تولید کنید. شما تمام مدت در حال مبارزه با محصولات موجود برای قرار گرفتن در فروشگاه‎ها هستید. شما مجبور به سرمایه ‏گذاری‎های هنگفت خواهید بود. شرکت‎های بزرگتر می‎توانند از جریان‎های درآمدی خود برای تامین مالی استفاده کنند، در حالی‏که شما بایستی از سرمایه‏ گذاران این هزینه را دریافت نمایید. این‎ بازار بهترین بازار برای شرکت‎هایی است که منابع بیشتری در اختیار دارند زیرا آنها می‎توانند تیم‎های بزرگ و سرمایه زیادی را برای استفاده از هر فرصتی تخصیص دهند.

بازار کوچک، نوظهور:

شما یک ایده استارتاپی فوق‎العاده پیدا کردید، اما به‏ نظر می ‏رسد زمان زیادی نیاز است که ایده شما در بازار پذیرفته شود. در این صورت استارتاپ شما نمی‎تواند در طول زمان دوام بیاورد و شکست خواهد خورد. زود شروع کردن هم یکی از اشتباهات است. بازه‎های سرمایه‎گذاری معمولا در افق زمانی 18 ماهه صورت می‏گیرد و اگر بازار در این مدت رشد نکند، شما شکست خواهید خورد.

بازار کوچک، رشد سریع:

اینجا جایی است که استارتاپ شما بایستی حضور داشته باشد.

 

جمع‏ بندی:

برنامه‏ زمان‏بندی شما چیزی است که خروجی شما را تعیین می‏ نماید. اگر شما یک کارآفرینی هستید که به راه‎اندازی یک استارتاپ فکر می ‏کنید، به اندازه و مرحله‏ ای که بازارتان دارد، توجد کنید:

  1. زمان خود را بر روی بازارهای کوچکی که رشد نمی ‏کند، تلف نکنید.
  2. کارکردن در بازارهای بزرگ که در گذشته رشد کرده‎اند، بسیار دشوار است. در این بازارها رقبای قدیمی دارای مزایای توزیع، تولید و جریان نقدینگی هستند.
  3. شما می‎توانید در بازارهایی حاضر شوید که فکر می‏ کنید رشدی در آینده‏ای دور خواهد داشت. در این بازارها سعی کنید از سرمایه ‏گذاران خطر پذیر استفاده کنید و هزینه‎های خود را تا آنجایی که ممکن است محدود کنید.
  4. سعی کنید بازارهایی کوچکی پیدا کنید که در آینده به ‏سرعت رشد می‏ کنند چه از طریق تکنولوژی‎های جدید و یا تغییر رفتار مشتریان.

 

اشتراک گذاری:
Related news

نظرات کاربران

نظراتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2019 DMOND Inc. All rights reserved