گزارش رویداد I-Meet ، دورهمی سرمایه گذاران کارن کراد

نویسنده: مدیر سایت ۲۰ مرداد ۱۳۹۷

اولین دوره از رویداد I-MEET کارن‌کراد با همکاری شتابدهنده دیموند، با حضور سرمایه‌گذاران مطرح و فعال زیست بوم کسب و کارهای نوپا دوشنبه 15 مرداد ماه ۱۳۹۷ در دانشکده برق دانشگاه تهران برگزار شد. در این رویداد که با هدف سرمایه‌گذاری، شبکه‌سازی سرمایه‌گذاران و آشنایی هر چه بیشتر آن‌ها با برنامه‌های سرمایه‌گذاری کارن‌کراد طراحی شده است، تمامی سرمایه‌گذاران فعال در این پلتفرم، مدیران شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه ایرانی، سرمایه گذاران فرشته و شرکت های سرمایه گذاری خصوصی و دولتی حضور داشتند.

▫️مدیرعامل کارن کراد آقای علی عمیدی چالش‌های سرمایه‌گذاری، شبکه‌سازی سرمایه‌گذاران، به اشتراک گذاشتن نقطه نظرات، بحث و گفت‌وگو در راستای سرمایه‌گذاری را از محورهای اصلی این جلسه برشمردند. به گفته ایشان رویداد I-MEET با هدف آشنا کردن و شبکه‌سازی سرمایه‌گذارانی که قبل از این رویداد هیچ شناختی نسبت به یکدیگر نداشتند، به دنبال شکل‌دهی ارتباطات و سرمایه‌گذاری‌های مشترک برگزار می شود و ایشان در این ارتباط فرمودند: «ماهیت کرادفاندینگ،فراهم شدن فرصت های سرمایه گذاری برای عموم جامعه است.»
▫️جناب آقای دکتر نیلی احمدآبادی رئیس دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، از راه‌اندازی مرکز نوآوری دانشکده فنی دانشگاه تهران تا شهریورماه خبر داد و گفت: «باید مکانی فراهم کنیم تا دانشجویان در محیط آموزشی خودشان زندگی کنند و به آن محیط علاقه‌مند باشند. در چنین مرکزی شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران می‌توانند طی یک رقابت سالم اقتصادی و علمی، نخبگان علمی را جذب کنند. مرکز نوآوری به نوعی می‌تواند به شکارگاه سرمایه‌گذاران هوشمند تبدیل شود.»
▫️سخنران بعدی جناب آقای دکتر جلالی پژوهشگر، مشاور و مدرس روانشناسی در خانواده، رسانه و سازمان، در مورد اهمیت کارآفرینی و خوداشتغالی به صحبت پرداخت و گفت: «در مواقع بحرانی تصمیم‌گیری خیلی مهم است. متاسفانه بعضی از مدیران موقع بحران با عصبانیت تصمیمات اشتباهی می‌گیرند و نتایج بدی رقم می‌خورد. در هر سازمان و خانواده افراد در مواقع بحرانی می‌توانند فرصت‌ها را به تهدید تبدیل کنند و برعکس می‌توانند تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند. این بستگی به عملکرد آن مدیر دارد. ما باید آماده مقابله با شرایط بحرانی باشیم.»
▫️آخرین بخش این جلسه به مباحثه و تبادل نظر فعالان حوزه سرمایه‌گذاری و شتابدهی اختصاص داشت. جمیع حضار از برگزاری این رویداد ابراز رضایت کردند و از مجموعه کارن کراد خواستند تا چنین رویدادهایی به صورت مستمر برگزار گردد.
▫️مهم‌ترین نکات مطرح‌شده در نشست عبارت بودند از:
مباحثه و گفت و گو در راستای سرمایه‌گذاری جمعی (Crowdfunding)
الگوهای توسعه و گسترش زیست بوم کارآفرینی
ابراز علاقمندی گروهی از سرمایه گذاران به سرمایه‌گذاری و همکاری‌ مشترک (Co-investment)
چالش های سرمایه‌گذاری در حوزه کسب و کارهای نوپا
گسترش شبکه سازی سرمایه‌گذاران (Networking)
بررسی ارتباط موثر میان دانشجویان، دانشگاهیان و سرمایه گذاران در حوزه کارآفرینی
ابراز علاقمندی جمعی از سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در حوزه فین‌تک
مباحثه و گفت و گو در مورد ترمیم زیرساخت‌ها و توسعه مراکز رشد و نوآوری دانشگاه‌ها
ایجاد پایگاه داده استارتاپ‌ها
کمک به شکل گیری استارتاپ‌های بهتر
سامانه تامین مالی جمعی کارن کراد و شتابدهنده دیموند، از تمام مهمانان و حضار رویداد که با دغدغه رشد اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپی ایران، در این دورهمی حضور داشتند و با نظرات سازنده و تجربیات خود به ما در این مسیر کمک می کنند، سپاسگزاری می کند. امید است این دسته رویدادها و همفکری ها گامی به سمت رشد برای جوانان کشور باشد.
اشتراک گذاری:
Related news

نظرات کاربران

نظراتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2019 DMOND Inc. All rights reserved