5 اشتباه رایج شبکه سازی

چهار باور غلط درباره موفقیت در کار
نویسنده: مدیر سایت ۱۲ آذر ۱۳۹۶

عدم پی گیری: این یکی از بزرگترین اشتباهات شبکه سازی است. اکثر افراد به خاطر مشغله های ذهنی این اشتباه را انجام می دهند، ولی این نه تنها یک اشتباه، بلکه بازدارنده رشد شما خواهد بود. اگر می خواهید پی گیری نکنید، بهتر است از ابتدا اصلاً ارتباط را شروع نکنید.

پیشنهاد فروش نامشخص: اگر کسب و کارتان را به طور واضح توضیح ندهید شبکه سازیتان بی نتیجه خواهد بود چون مردم احتیاج دارند بدانند که شما دقیقاً چه کاری انجام می دهید. سعی کنید پیشنهاد فروش منحصر به فردتان (USP) از یک فرمول ساده تبعیت کند : من با “بازارهدف” کار می کنم تا به آنها “خدمت” را بدهم.

 

اشتباه گرفتن “شبکه سازی” با تماس های سرد: شبکه سازی در مورد روابط است و جهت دادن به آن ها تا جایی که رابطه دو طرفه شکل بگیرد، به عبارتی پرسیدن سوالات مناسب و فهم اینکه چه کمکی می توانید به یکدیگر بکنید. اما کلد کالینگ Cold Calling به فرایندی گفته می شود که در آن فقط حجم تماس ها و ارتباطات اهمیت دارد و به عبارتی تا می توانید تماس های زیادی برقرار می کنید تا شاید یکی از آن ها به هدف شما برسد.

عدم پاسخ سریع به شرکای ارجاعی(Referral Partners): با هریک از شرکای شبکه ای خود مانند یکی از بهترین مشتریانتان رفتار کنید. همیشه باید به تماس آن ها بلافاصله پاسخ دهید. زمان در این رابطه امری حیاتی است ادامه شراکت شما به این امر بستگی دارد.

 

سوء استفاده از روابط: با افرادی که با آنها در یک شبکه ارتباطی هستید روراست باشید. اگر این شبکه برای شما به نتیجه نرسیده است سعی کنید تغیراتی بر مبنای این 5 اشتباه و راه حل جلوگیری از آنها ایجاد کنید.

زمانی که این موارد را رفع کنید می توانید از دنیای روابط متقابل و برد-برد نهایت استفاده را بکنید.

 
 https://www.entrepreneur.com/article/302633

 

اشتراک گذاری:
Related news

نظرات کاربران

نظراتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2019 DMOND Inc. All rights reserved