21 نکته برای بهینه سازیLanding Page

٢١ نکته برای بهینه سازی (Landing Page)
نویسنده: مدیر سایت ۱۵ آبان ۱۳۹۷

21 نکته در مورد بهینه‌سازی Landing Page

صفحه ورود شبیه اولین دیدار است. صفحه ورود مناسب، مشتاقان زیادی ایجاد کرده و میزان تبدیل آنها را به مشتری افزایش می ‏دهد. اما نادیده‎گرفتن بخش‎های ضروری صفحه ورود مناسب، شما را از دستیابی به نرخ تبدیل ایده‎آل‌تان دور می‏ نماید. بزرگترین و موفق‎ترین محصولات نمی‎توانند با یک صفحه ورود ضعیف پیروز شوند. شما نیاز دارید که از طریق آزمون و خطا دریابید که چه صفحه‎ای مناسب است. بیاید با هم 21 موضوعی را که برای طراحی صفحه ورود مناسب بایستی درنظر گرفته شود را مرور کنیم:

 1. با راه‎حل شروع کنید: مشتریان بالقوه وقتی به صفحه ورود شما می‏ رسند، مشکلی دارند که انتظار دارند حل شود. ممکن است این خواسته، پیدا کردن شغل دلخواهشان باشد یا کاهش وزن. اما این اشتباه را نکنید که راه حل را در یک باکس جداگانه قرار دهید. راه حل را به‎طور مشخص در عنوان صفحه بنویسید.
 2. صفحه ورود خود را با کمپین‌های بازاریابی مطابقت دهید: بازدیدکنندگان سایت شما به هیچ وجه نباید تجربه سردرگمی در صفحه ورود داشته باشند. طراحی کمپین‎های بازاریابی شما باید حس مشابهی را هم در صفحه ورود ایجاد کنند.
 3. در مورد نحوه استفاده از محصول توضیح دهید: زمانی که صفحه فرود شما به دست مشتری ایده ‏آلتان می‎رسد، نبایستی هیچ بخش نامفهومی در صفحه وجود داشته باشد. مطمئن شوید که مشتریانتان متوجه شوند که آیا محصول شما برایشان مناسب هست یا خیر.
 4. مطمئن شوید که صفحه ورود شما حداکثر بعد از دو ثانیه بارگزاری شود: سرعت بارگزاری صفحه ورود شما بسیار مهم است. درواقع، هر ثانیه به حساب می ‏آید.
 5. محتوای خود را در بالای صفحه بنویسید: به خاطر داشته باشید همگی سرعت را دوست داریم و می‎خواهیم به آسانی به هدف خود دست پیدا کنیم. بازدیدکنندگان سایتتان تمایل ندارند که در صفحه فرود به پایین صفحه حرکت کنند.
 6. تا آنجایی که نیاز است اطلاعات را در صفحه ورود بنویسید: زمانی که در صفحه ورود خود فرمی را قرار می ‏دهید، حداقل میزان اطلاعاتی را که از مشتریانتان مورد نیاز است درنظر بگیرید.
 7. مسیر مشخصی را برای کاربرانتان ارائه دهید: مشتریان معمولا کم تحمل، حتی تنبل بوده و حالا باید اشاره کنیم که خیلی زود هم پراکنده می‏ شوند. برای جلوگیری از پراکنده شدن مشتریان بالقوه‎تان، هر جزئیات غیرضروری را از صفحه ورود خود حذف کنید. هدف صفحه ورود شما متقاعد کردن بازدیدکنندگانتان برای انجام عملی خاص است.
 8. از نظریات و توصیه‎های دیگران استفاده کنید: استفاده از توصیه‎های دیگر راه ساده‎ای برای کاهش ریسک و دریافت تایید اجتماعی است.
 9. مزایای محصول خود را مشخص کنید: بر روی تمامی چیزهایی که باعث می‎شود محصول شما مفید باشد، تاکید کنید. نه اینکه در مورد ویژگی‎های محصول خود توضیح ندهید، اما مهم این است که مشتریان بالقوه‎تان بفهمند که محصول شما مشکلشان را حل خواهد کرد.
 10. تضمین کنید: اینکار نه تنها موجب آرامش خاطر مشتریان خواهد شد، بلکه اعتباری را برای شما در بازار ایجاد خواهد کرد.
 11. از افعال تشویق کننده استفاده کنید: صفحه ورود شما نبایستی غیرفعال باشد. افعالی که استفاده می ‏کنید بایستی افراد را برای انجام اقدام مورد نظر شما تشویق کند.
 12. از اشکال مختلف دکمه “تشویق به اقدام” استفاده کنید: از اشکال، رنگ و سایزهای مختلف استفاده کنید و ببینید کدام بهتر پاسخ می‎دهد.
 13. از ابزار گفتگو استفاده کنید: گفتگوی آنلاین برای پاسخگویی به سوالات مشتریان و همچنین برطرف کردن نگرانی‏ هایشان تدارک ببینید.
 14. برای دریافت اطلاعات از مشتریان، گزینه اختیاری را لحاظ کنید: اگر شما بایستی اطلاعات مختلفی را از مشتریانتان دریافت کنید، گزینه اختیاری را حتما برای پاسخ به سوالات درنظر بگیرید.
 15. از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید: استفاده از تصاویر تکراری ممکن است پیام اشتباه به مخاطبانتان در مورد برندتان برساند.
 16. ترکیب رنگی صفحه ورود خود را ارزیابی کنید: بر کسی پوشیده نیست که رنگ تاثیرات قدرتمندی بر روی احساسات و ادراکات شما دارد. ترکیبات رنگی متفاوتی برای صفحه ورودتان طراحی کنید و ببینید کدام ترکیب بهترین نتیجه را به دنبال دارد.
 17. گزینه‎های زیادی ارائه ندهید: برای جلوگیری از افتادن مشتریان بالقوه‌تان در تله تصمیم‎گیری موازی، گزینه‎های محدودی را درنظر بگیرید.
 18. در صفحه ورودتان، ارزش پیشنهادیتان را مشخص کنید: به مخاطبانتان نشان دهید که چرا محصول شما منحصربه‎فرد است.
 19. از نشانه‎های مشخص استفاده کنید: شما بایستی توجه مخاطبانتان را مستقیما به بخش ‏های مهم صفحه جلب کنید.
 20. از ویدئو برای معرفی برند خود استفاده کنید: امروزه همه پلتفرم‎های دیجیتال از ویدئو برای معرفی خود استفاده می‏ کنند. صفحه ورود، فضای مناسبی برای استقرار این ویدئو است.
 21. طراحی یکپارچه ‏ای برای طراحی صفحه ورود خود درنظر بگیرید: تقریبا 94 درصد از توجه بازدیدکنندگان شما متاثر از طراحی صفحه ورود شماست. اگر تمامی موضوعات مهم در طراحی صفحه ورود درنظر گرفته باشید، اما زمان کافی برای طراحی نگذارید، موفقیت شما بسیار بعید خواهد بود.

منبع: medium.com

اشتراک گذاری:
Related news

نظرات کاربران

نظراتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2019 DMOND Inc. All rights reserved