آقااجازه موفق‌ترین استارتاپ مدیریت آموزش مجازی

عکس تیم دیموند و آقا اجازه
نویسنده: مدیر سایت ۲۳ مهر ۱۳۹۹

آقااجازه که در سال 97 وارد شتابدهنده دیموند شد کار خودش را در با رزرو آنلاین مدرس خصوصی شروع کرد. این استارتاپ پیش از فراگیر شدن کرونا در ایران، سیستم LMS یا مدیریت آموزش مجازی را راه اندازی کرد تا اولین استارتاپی باشد که در این حوزه به صورت جدی ورود کرده  است  و در مدت 2 سال توانسته بخش قابل توجهی از بازار را به دست آورد.

 

تاثیرات اولیه کرونا بر سیستم آموزش

پس از شیوع کرونا در ایران در اواخر سال 98، سیستم آموزشی کشور به سمت برگزاری کلاس آنلاین پیش رفت. با این حال تصور بر این بود که وضعیت به وجود آمده به زودی تمام خواهد شد و کلاس‌ها به شیوه همیشگی خود برخواهند گشت. از همین حیث تمهیدات بلندمدتی برای برگزاری هرچه کامل‌ترکلاس‌ها اندیشیده نشده بود، تا این که مسجل شد شرایط کرونایی شرایط کوتاه مدتی نیست و می‌بایست سبک زندگی و شغلی در تمام جهان تغییر کند.

 

تغییر فرهنگ آموزش

به گفته سعید قاسمی مدیرعامل آقااجازه، در وضعیت جدید با یک تغییر فرهنگ بنیادین در حوزه آموزش مواجه هستیم. به بیان دقیق‌تراکوسیستم آموزشی کشور تمایل بیشتری برای بهبود زیرساخت‌های آموزش آنلاین نشان داده است. به طوری که بعضی از مدارس ترجیح می‌دهند سرور اختصاصی برای فعالیت‌هایشان بر بستر اقااجازه داشته باشند.

تصویر نمادین گرافیکی از آموزش آنلاین

خدمات اختصاصی آقا اجازه چیست؟

خدمات آقا اجازه تنها به برگزاری کلاس آنلاین منحصر نیست، بلکه با ارائه خدمات LMS و همچنین خدمات گستره زیر ساختی در حوزه مدیریت آموزش آنلاین تمام محدودیت‌های به وجود آمده در وضعیت کرونا را برای مدارس برطرف می‌کند. خدماتی همچون آزمون آنلاین، حضور و غیاب، انجام تکالیف دانش‌آموزان و امکان تصحیح آنلاین توسط مدرس، سیستم نمره دهی آنلاین، اتاق چت برای کاربران، احراز هویت در جلسه امتحان، امکان داشتن بانک سوالات برای هر آموزشگاه یا مدرسه، ارائه پنل اختصاصی هر مدرسه، اپلیکیشن اختصاصی برای هر مرکز آموزشی و…

 

چه تعداد کاربر از آقااجازه استفاده می‌کنند؟

تاکنون بیش از 120 هزار دانش‌آموز از 260 مدرسه و 400 آموزشگاه در کل کشور از خدمات آقا اجازه استفاده می‌کنند که با توجه به سرعت پیشرفت این عدد، پیش‌بینی می‌شود به بیش از 800 مدرسه و 1000 آموزشگاه تا پایان سال جاری هم برسد. همچنین بیش از 12 هزار مدرس خصوصی فعالیت‌هایشان را از طریق آقا اجازه دنبال می‌کنند.

 

قیمت‌گذاری آقا اجازه

سعید قاسمی گفت: قیمت‌گذاری خدمات در آقا اجازه، به دلیل وضعیت بد اقتصادی مدارس، یک دوم قیمت واقعی در نظرگرفته شده است. این قیمت گذاری باعث بروز چالش‌هایی برای مجموعه شده ولی در شرایط فعلی که آموزش آنلاین لازمه کشور می‌باشد، آقا اجازه با حمایت آقای ظریف‌پور قائم مقام شتابدهنده دیموند، با کاهش قیمت‌ها تمام تلاش خود را برای تعامل با اکوسیستم آموزشی کشور انجام داده‌است. در این میان هم که گویا قصد حمایت از سیستم آموزش آنلاین استاندارد و به خصوص استارتاپ‌های این حوزه از طرف نهادهای مسئول وجود ندارد، راهی جز ادامه این کار نیست؛ با وجودی که می‌دانیم این مسئله ممکن است مجموعه را دچار آسیب کند.

 

گلایه‌ای از زبان استارتاپ‌ها

مدیرعامل آقااجازه در راستای عدم حمایت از استارتاپ‌ها افزود: با بسیاری از نهادها وارد مذاکره شدیم ولی تقریبا هیچ‌کدام حتی حرف ما را هم نشنیدند. آنهایی هم که پاسخ‌گو بودند پیشنهادات بسیار کم‌ارزشی به ما ارائه دادند که بیشتر حکم انجام ازسرباز کردن داشت. به طور کلی مفیدترین حمایتی که به مجموعه ما شده از سوی شتابدهنده دیموند بوده که خوشبختانه ادامه‌دار هم بوده است.

وی تاکید کرد: در این شرایط سخت اقتصادی اگر از استارتاپ‌ها که آینده یک کشور را می‌سازند حمایت نشود، به زحمت می‌توانند به حیات خودشان ادامه دهند و کشوری که به جوان‌ها و مشاغل آینده‌اش کمتر بها دهد قطعا با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو خواهد شد.

 

تیم آقا اجازه

قاسمی اضافه کرد: تیم کوچک و چابک آقا اجازه با 12 نفر پرسنل در ایام کرونا به صورت حضوری و دورکاری تمام تلاش خود را کرده اند تا سرویس قوی و استیبل به مشتریان ارائه داده دهند. همینجا از اعضای تیم خود تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم این زحمات در راه توسعه علم و آموزش برکات زیادی برایشان به همراه داشته باشد.

آقااجازه، پلتفرم معرفی و در خواست آنلاین معلم خصوصی

خبر خوب به مناسبت تولد آقااجازه

مدیرعامل آقا اجازه به مناسبت 4 ساله شدن این استارتاپ درباره آینده آقا اجازه گفت: قصد داریم برای ایجاد بزرگ‌ترین جامعه آموزشی کشور قدم‌های جدی بردایم. وی افزود: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تمام نیازهای آموزشی کشور را طی آینده‌ای نه چندان دور پوشش دهیم، به گونه‌ای که همه ی کاربران از معلم تا استاد دانشگاه و مدرسه تا دانشگاه و مراکز آموزشی آزاد بتوانند تمام نیازهای خود را در بستر آقااجازه مرتفع نمایند. در واقع می‌خواهیم در قدم بعدی یک جامعه آموزشی یکپارچه ایجاد کنیم تا هر دانش پذیری تاریخچه آموزشی مخصوص به خودش را داشته باشد و بتواند خود را ارزیابی و نیاز های آموزشی خود را برطرف نماید و تمامی مراحل ارائه این خدمات در بستر آنلاین اتفاق بیفتد.

برای آشنایی بیشتر با آقا اجازه از اینجا وارد وارد شوید.

اشتراک گذاری:
Related news

نظرات کاربران

نظراتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2019 DMOND Inc. All rights reserved