68 درصد رشد ماهیانه ویترین‌نت

عکس دسته جمعی ویترین نت به مناسبت تولد شرکت
نویسنده: مدیر سایت ۲۸ آبان ۱۳۹۹

 

رقم چشمگیر 68 درصد رشد ماهیانه در مقدار فروش برای یک استارتاپ b2b باعث می‌شود ویترین‌نت را یکی از موفق‌ترین استارتاپ‌هایی بدانیم که در چندسال اخیر به وجود آمده است. در همین راستا برآن شدیم تا به بررسی دلایل رشد آن بپردازیم.

 

ویترین‌نت چگونه متولد شد؟

در مهر سال 95، محسن حاجی زاده پس از تجربه راه‌اندازی چند بیزینس، ویترین‌نت را تاسیس کرد. هدف ابتدایی ویترین‌نت ارائه مشاوره تخصصی در زمنیه خرید و فروش تجهیزات صنعتی به مشتریان بود. مدل درآمدی آن در ابتدا، به صورت گرفت حق عضویت و تبلیغات بود.

ولی بعد از دوبار تغییر مسیر، در حال حاظر ویترین‌نت به مرکز مشاوره خریداران ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی بدل شده است و مدل درآمدی‌اش به دریافت کمیسیون از خرید و فروش‌های صورت گرفته، تغییر کرده است.

لوگو ویترین نت

ورود به شتابدهنده دیموند

در اواخر سال 95، ویترین‌نت اولین جذب سرمایه‌اش را از شتابدهنده دیموند انجام داد. در همان زمان با دریافت آموزش‌های تخصصی، منتورشیپ و محیط کار از شتابدهنده دیموند، سرعت رشد خودش را افزایش داد و جایگاه خودش را نزد مخاطبینش پیدا کرد. با این وجود آزمون‌ و خطاهایی در مدل درآمدی‌اش انجام داد تا در نهایت بتواند مسیر درست را انتخاب کند.

ویترین نت پس از شتابدهنده دیموند، دو راند دیگر هم جذب سرمایه کرد. اکنون سرعت رشد ویترین نت پس پذیرفته شدن محصول در بازار، به صورت چشمگیری درحال افزایش است و به تازگی به میانگین 68 درصد رشد ماهیانه در مقدار فروش دست پیدا کرده است که در شرایط وخیم اقتصادی فعلی، یک اتفاق بسیار مهم محسوب می‌شود.

 

دلایل رشد ویترین‌نت چیست؟

ویترین‌نت بازار کوچکی را انتخاب کرده و برای ارائه خدمات کاربردی و مفید به مشتریان خود اقدامات مهمی انجام داده که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه به روزترین قیمت‌ها؛ که با وجود نواسانات سریع قیمت‌های حال حاضر، همچنان به روزترین قیمت‌ها را به مخاطبین می‌دهد.
  • محتوا، تصاویر و ویدیو مناسب برای تشریح و تحلیل محصول نزد مخاطب
  • امکان سفارشی‌سازی دستگاه برای مشتری
  • ارسال سریع و سالم به سراسر ایران با ضمانت بازگشت وجه درصورت نارضایتی
  • کاهش هزینه‌های تبلیغات، بازاریابی و برندینگ برای تامین کنندگان:‌که باعث می‌شود برای رقابت بهتر با سایر تامین‌کنندگان، تمام تمرکز خود را متوجه بهبود محصول کنند، که این باعث رضایت هرچه بیشتر مشتری در طی یک مسیر خواهد شد.
مدیرعامل ویترین نت

اما مهم‌ترین عامل رشد 68 درصدی ویترین نت

می‌توان گفت رمز رشد ویژه ویترین نت در ارائه یک خدمت خلاصه می‌شود:

دادن مشاوره تخصصی به خریداران و امکان مقایسه بین دستگاه‌ها.

به بیان دیگر، همان طور ک مشتریان از دریافت مشاوره بی‌طرفانه و تخصصی استقبال می‌کنن و به خرید ترغیب می‌شوند، به همان اندازه از تلاش یک فروشنده برای متقاعد کردن آن‌ها به خرید، فراری هستند. به نظر می‌رشد مهم‌ترین دلیل رشد ویترین همین مسئله است که شدیدا بر روی آن تمرکز کرده اند.

 

ویترین نت در حال توسعه گسترده بازار

به گفته محسن حاجی‌زاده، تمام دسته‌بندی‌های خرید و فروش ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی در 30 گروه خلاصه می‌شود که در تلاشیم به تمام این دسته‌ها کاملا عمیق و تخصصی ورود کنیم و مسیری که 4 سال از عمرش می‌گذرد را ادامه و توسعه دهیم. از جمله صنایع ورود شده، صنایع غذایی، صنایع بسته‌بندی، صنعت کشاورزی و… می‌باشد که به زودی توسعه گسترش ویژه‌ای در خدمات آن‌ها رخ خواهد داد.

برای اطلاعات بیشتر از خدمات ویترین نت، به بخش استارتاپ‌ ها سایت دیموند مراجعه بفرمایید.

 

اشتراک گذاری:
Related news

نظرات کاربران

نظراتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2019 DMOND Inc. All rights reserved